prazskamhd.cz
DiskuzeKontaktyOdkazy

Historie

Název stránkyUlice Na Florenci
Druhzrušená tramvajová trať
Rok zrušení1983
PopisDůvod ke vzniku trati byla snaha odlehčit okolním tratím. Ke zrušení pak došlo ze zjevného důvodu, kterým byla nadbytečnost. Paradoxně to bylo o 2 roky dříve, než kdy skutečně nadbytečná začala být - a to po otevření metra B. Celý úsek se totiž dal objet přes vedlejší ulici Na Poříčí. Odpadla tak nutnost udržovat trať i výhybky. Trolejové vedení bylo sneseno, k vytrhání zbytků tratě ale z nějakého důvodu nedošlo. Přestože se v minulosti o obnovení tratě uvažovalo, nikdy k němu (naštěstí?) nebylo přistoupeno. Rozbitá ulice se dočkala rekonstrukce v létě 2013 v souvislosti se stavbou budovy Florentina, trať byla vytrhána a její místo zaujal nový asfalt. Na trati se nacházela také jedna zastávka, a to Florenc. Dnešní zastávka Florenc tehdy nesla název Sokolovská.

Mapa oblasti
Legenda: černě daná trať, šedě napojení na stávající síť, ve žlutém rámečku fotografie, v bílém rámečku zastávky.

(1) Většina tramvajové tratě byla uložena formou betonových panelů. Vlivem dlouhodobé neúdržby ale došlo k velice špatnému stavu povrchu, který byl plný děr, které byly na mnoha místech nouzové látány asfaltem.

(2) Oblouková část byla uložena v dlažbě. Rozestavěná skleněná budova je kancelářský komplex Florentinum, kterému ustoupila budova Rudého práva.

(3) Mezi obloukem a křižovatkou Těšnov se již pozůstatky nenacházely. Byly buď přelity asfaltem, nebo vytrhány.

Návrat do sekce historie


PŘIHLÁŠENÍ

Jméno
Heslo

Registrace / Ztracené heslo


AKTUALIZOVÁNO

V současné době dochází zejména k přidávání nových článků do sekce Jiná města.


NÁVŠTĚVNOST

© 2006 - 2018 autobusy.kx.cz & prazskamhd.cz. Autorem webu je Petr Blažek
Kopírování obsahu webu je povoleno jen po předchozí domluvě s autorem